Zacznij już dziś przygotowanie do triathlonu

0
619

Triathlon to oczywiście trójbój, będący połączeniem biegu, kolarstwa i pływania czyli de facto bardzo ciężkiej aktywności fizycznej. Do sportu jakim jest triathlon warto jest się wcześniej przygotować i to pozwoli nam odbyć go w całości unikając przy tym uszczerbku na zdrowiu. Podczas trójboju nasze ciało narażone jest na wiele niebezpiecznych czynników takich jak przegrzanie, otarcia itp. dlatego tak ważny jest w tym przypadku odpowiedni kombinezon, który pozwoli nam zniwelować groźne sytuacje. Kombinezon na triathlon zapewni nam komfortowe warunki podczas przebycia etapu wodnego trójboju. Jego zaletą jest fakt, że pomaga on utrzymać się na wodzie tym samym zmniejszając konieczny do włożenia w pływanie wysiłek.

Profesjonalne kombinezony na triathlon są skonstruowane w taki sposób aby dobrze przylegały do ciała i nie stawiały oporu w wodzie. Dobre przyleganie do ciała to podstawa podczas pływania, co powoduje, że woda nie będzie dostawała się pod kostium, która w znacznym stopniu utrudnia pływanie i na pewno zwiększa wysiłek potrzebny do pokonania tego samego dystansu. Kombinezon na triathlon można nabyć już za kilkaset złotych, co jest ceną dość niską biorąc pod uwagę koszty profesjonalnych kostiumów, których ceny sięgają kilku tysięcy złotych. Początkujący powinni pamiętać, że samo pokonanie triathlonu jest już wielkim sukcesem i nastawienie na bardzo dobry wynik podczas pierwszych trójbojów nie ma najmniejszego sensu.

Wybór kombinezonu na triathlon – o czym warto pamiętać?

Na pewno pierwszy triathlon jest czymś niesamowitym i wartym przeżycia, jednak zanim się zdecydujemy go pokonać koniecznie należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Wybór pierwszego kombinezonu jest bardzo ważny i nie koniecznie może być czymś prostym. Podczas wyboru kombinezonu z pewnością istotna jest jego cena, która nie musi, a nawet nie powinna być za wysoka. Pamiętać należy o tym, że podchodząc do triathlonu startujemy tam dla nas samych a jakość danego kombinezonu nie jest aż tak ważna.

Kombinezon podczas pierwszych przygód z trójbojem ma zapewnić nam przede wszystkim komfort i ochronę, a te zadania spełniane są już nawet przez nawet najtańsze kombinezony. Jeżeli jednak nie lubimy wydawać pieniędzy na coś co nie jest nam dobrze znane możemy sprawdzić jakość danych kombinezonów na forach dla doświadczonych triathlonistów, gdzie na pewno zostanie nam polecony dobry sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj