Kurtki do biegania dla miłośników aktywnego spędzania czasu

0
280
Kurtki do biegania dla miłośników aktywnego spędzania czasu

Deszcz, wiatr czy śnieg mogą skutecznie zniechęcić do uprawiania ulubionych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Dlatego też kurtki do biegania to niezbędne wyposażenie ubioru każdego miłośnika biegania czy trekkingu w trudnych i niesprzyjających warunkach pogodowych. Nie tylko chronią przed wychłodzeniem i przemoczeniem, ale i pozwalają ciału oddychać od środka.

Kurtki do biegania — kiedy i dla koga będą niezastąpione?

Kurtki do biegania są niezbędnym wyposażaniem amatorów sportu w każdych warunkach pogodowych, a zwłaszcza jesienią i zimą. Wiatr i mróz są największymi wrogami każdego miłośnika sportu na zewnątrz, ponieważ mogą znacznie wychłodzić organizm. Z kolei deszcz i śnieg, które sprawiają, że ubranie przemaka, potęgują poczucie zimna i pochłaniają cenną energię. Dlatego też kurtki do biegania przydają się zarówno w trakcie długodystansowych biegów i wędrówkach, jak i podczas krótszych wycieczek z całą rodziną po górach, kiedy w ciągu kilku godzin pogoda wielokrotnie może ulec zmianie. Tego rodzaju sportowe ubrania, które stanowią ostatnią warstwę ubioru „na cebulkę”, nie tylko doskonale chronią przed zimnem i deszczem, a i pozwalają ciału oddychać oraz zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Większość kurtek do biegania jest lekka i zajmuje mało miejsca. Dzięki temu, gdy złe warunki pogodowe ustaną, a zza chmur wyjdzie słońce, można bez problemu zwinąć je do małych rozmiarów i schować do plecaka lub nerki na biodrze.

Kurtki do biegania — jak wybrać najlepszy model?

Kurtki trekkingowe przede wszystkim powinny być odpowiednio dobrane do sylwetki, dokładnie przylegać do ciała i posiadać jedynie niezbędną ilość elementów. Kurtki do biegania dla kobiet będą zatem wyróżniać się mocniejszym wcięciem w talii i posiadać kieszenie na innej wysokości niż kurtki do biegania dla mężczyzn. Równie istotny jest dobrze skrojony kaptur, który ochrania głowę przed wiatrem, deszczem czy śniegiem oraz zapobiega jej wychłodzeniu, a warto pamiętać, że to przez głowę człowiek traci najwięcej ciepła. Taki założony kaptur w chwili obracania głową, nie powinien się z niej zsuwać, a obracać się razem z nią.

Dodatkowo dostępne są dwa podstawowe rodzaje kurtek do biegania: z membraną i bez membrany. Te pierwsze będą idealnym wyborem, jeśli na zewnątrz tylko wieje wiatr, ponieważ skutecznie ograniczą wychładzanie organizmu. Dzięki temu są one lżejsze i nie ograniczają oddychalności organizmu. Jednak w przypadku długodystansowych biegów i trekkingu po górach o wiele lepiej mogą sprawdzić się kurtki do biegania z membraną. Posiadają one dodatkową, wewnętrzną warstwę, która zatrzymuje wodę z zewnątrz oraz odparowuje wilgoć z wnętrza, dlatego też modele z membraną doskonale sprawdzą się w czasie deszczu i opadów śniegu.

Kurtki do biegania to niezbędnik w szafie każdego miłośnika biegów i trekkingu. Zaprojektowane są tak, aby chroniły przed wiatrem i wilgocią, zabiegają znacznym starom ciepła oraz nadmiernej potliwości organizmu. Są lekkie, a ich  niewielkie rozmiary sprawiają, że nie zajmują dużo miejsca w nerce na biodrach czy w plecaku. Odpowiednio dobrane modele dla kobiet i mężczyzn, dopasowane do sylwetki sprawią, że zła pogoda nigdy już nie będzie przeszkodą do uprawiania ulubionych aktywności na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj