Co robić na emeryturze?

1
3960
Co robić na emeryturze?

Wszyscy, których znam z pokolenia moich rodziców, z utęsknieniem czekali na emeryturę. Marzyli o niej, planowali, wymyślali sobie zajęcia. I w końcu przyszedł ten upragniony moment. I nastąpiło wielkie rozczarowanie. Okazało się, że zaplanowali sobie odpoczywanie, lenistwo i cieszenie się wolnym czasem. Niestety okazało się, że ich plany nie są konkretne. Nie mają co robić. Mają za dużo wolnego czasu. Po prostu nudzą się. Tęsknią za pracą. Musieliśmy coś na to poradzić. Musieliśmy poważnie zastanowić się co teraz. Co robić na emeryturze?

Co robić na emeryturze?

Okazało się, że rodzice mają bardzo różne potrzeby. Mamę zafascynował basen. Zaczęła systematycznie chodzić, uczyć się pływać. Bardzo fajnie zgrała się z wnuczką i co tydzień razem biegały na basen. Obie szczęśliwe. Tata nie miał zamiaru chodzić na basen. Dla niego musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie. I znaleźliśmy. Tata uwielbia jeździć na rowerze. Kupiliśmy rower i nasz emeryt znika na długie godziny, a okoliczne lasy już nie mają przed nim żadnych tajemnic.

Tata bardzo mnie zdziwił, gdy zgodził się iść z nami na łyżwy. Będąc dzieckiem to właśnie z nim uczyłam się jeździć na łyżwach, ale nie widziałam go jeżdżącego od dobrych 25 lat. Naprawdę jestem pełna podziwu. I to jednak prawda, że tego się nie zapomina. Tata radzi sobie świetnie. Mama zawsze marzyła o chodzeniu do kina i teatru, no niestety taty tam nie zaciągnie. Okazało się jednak, że sąsiadka z ich bloku bardzo często chodzi do teatru. W ten sposób mam zawarła nową przyjaźń i zyskała kompana do teatralnych wojaży.

Możliwości jest wiele

Na emeryturze okazało się, że moi rodzice są bardzo różnymi ludźmi. Mają różne potrzeby. Potrafili też znaleźć pomysł na wspólne spędzanie czasu. Znaleźli znajomych, z którymi wyjeżdżają na krótkie wycieczki.
Co robić na emeryturze? Wszystko to, na co nie było czasu, gdy chodziliście do pracy. Ważne jest, by nie gnuśnieć w domu przed telewizorem. Możliwości jest bardzo wiele, trzeba je tylko dopasować do swoich zainteresowań. I jednocześnie dać trochę wolności partnerowi. Nie wszystko musicie robić razem. Znajdźcie swoje pasje. Pozwólcie partnerowi znaleźć swoje. Jest idealnie, gdy znajdziecie coś, co sprawia radość wam obojgu.
I jeszcze jedno. Teraz namówię ich na jogę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj