Podstawowe wyposażenie tenisistki

0
322
Podstawowe wyposażenie tenisistki

Tenis jest coraz bardziej popularnym sportem wśród kobiet, na co wpływ z pewnością miała wybitna Polska tenisistka Agnieszka Radwańska. Aby jednak zacząć przygodę z tą piękną dyscypliną potrzebne będzie kilka rzeczy poniżej opisanych, a najważniejsze z nich to oczywiście sukienki tenisowe oraz rakiety do gry na korcie.

Rakieta

Bez solidnej rakiety gra w tenisa może okazać się nie przyjemnością, a utrapieniem. Słabej jakości rakieta może szybko ulec uszkodzeniom mechanicznym, dlatego warto wybrać rakiety, które są rekomendowane dla początkujących, ale są sprawdzone pod względem jakościowym. Przy kupnie należy zwrócić uwagę na kilka aspektów takich jak:

  • rączka – musi dobrze pasować do dłoni,

  • długość – standardowa długość rakiety dla osoby dorosłej wynosi 27 cali, ale można to skorygować ze swoim wzrostem,

  • wielkość główki – dla początkujących zalecane jest wybranie rakiety z większą główką,

  • ciężar – na początek warto zaopatrzyć się w lekką rakietę, która pozwoli na swobodne odbijanie piłeczki tenisowej.

Sukienki tenisowe

Rynek oferuje ogromny wybór w postaci sukienek tenisowych dostępnych w sklepach, dlatego łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Na początek nie ma sensu kupować najlepszego sprzętu z najpopularniejszych marek, ponieważ sport jak każdy inny może się szybko znudzić, a wydana gotówka będzie o sobie przypominać za każdym razem, kiedy rzuci się okiem na leżącą w szafie sukienkę tenisową. Najłatwiej dostępne sukienki tenisowe to te z odkrytymi ramionami i są jednym z najlepszych wyborów, ponieważ nie ograniczają w żadnym stopniu ruchów ramion, które są ciągle wykorzystywane.

Buty

Buty to kolejny ważny element, na meczach tenisa głównie decyduje szybkość i zwrotność zawodnika, dlatego dla każdego tenisisty kluczowy jest dobór odpowiedniego obuwia, który poprawia szybkość gracza. Nawet dla początkujących jest zalecane, aby zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie i nie korzystać z innych zamienników typu buty do biegania. Jeśli gra się w tenisa rekreacyjnie, to można wybrać tańszy sprzęt, który przy grze raz lub dwa w tygodniu posłuży z pewnością na długi okres, o ile buty będą miały odpowiedni wzór podeszwy przeznaczony do tej dyscypliny sportowej.

Piłka

Do gry w tenisa oczywiście potrzebna jest piłka, dla początkujących najlepszą opcją będą miękkie piłeczki. Najlepiej będzie kupić ich zestaw, nie są to duże koszta, ponieważ można się zmieścić nawet w granicach 20 zł, taka inwestycja pomaga skupić się na grze, a nie na bieganiu za jedną uciekającą piłeczką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj