Jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy

Jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy

Trądzik różowaty jest chorobą objawiającą się zaczerwienieniem skóry twarzy, poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, grudkami i krostkami a czasem pogrubieniem skóry nosa, podbródka i innych części twarzy. Sprawia on problem natury kosmetycznej i wiele osób cierpiących na tę dolegliwość zastanawia się jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy. Przypadłość ta dotyka najczęściej osoby w średnim wieku, o jasnej karnacji, zwłaszcza u kobiet. U mężczyzn częściej występują poważniejsze postaci tej choroby, związane często z pogrubieniem nosa i innych części twarzy.

Trądzik różowaty – objawy

Początkowo trądzik różowaty objawia się napadowym zaczerwienieniem skóry twarzy. Dalsze zmiany mogą obejmować teleangiektazje, czyli „pajączki naczyniowe”, grudki i krostki. Czasem może powodować świąd i pieczenie twarzy oraz zapalenie mieszków włosowych. Te objawy skłaniają chorych do poszukiwania sposobów jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy.

Sposoby leczenia

Po zauważeniu u siebie objawów sugerujących trądzik różowaty, najlepiej udać się do dermatologa, który dokładnie wie jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy. Najczęściej lekarz zaleci środki do stosowania miejscowego, zawierające antybiotyki i zmniejszające nasilenie zmian. Ważne jest też leczenie czynników wyzwalających trądzik różowaty, do których należą zaburzenia hormonalne lub nadkwaśność żołądkowa. Z tego powodu często samodzielne próbowanie jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy domowymi metodami może okazać się nieskuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *