Jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy

0
1254
Jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy

Trądzik różowaty jest chorobą objawiającą się zaczerwienieniem skóry twarzy, poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, grudkami i krostkami a czasem pogrubieniem skóry nosa, podbródka i innych części twarzy. Sprawia on problem natury kosmetycznej i wiele osób cierpiących na tę dolegliwość zastanawia się jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy. Przypadłość ta dotyka najczęściej osoby w średnim wieku, o jasnej karnacji, zwłaszcza u kobiet. U mężczyzn częściej występują poważniejsze postaci tej choroby, związane często z pogrubieniem nosa i innych części twarzy.

Trądzik różowaty – objawy

Początkowo trądzik różowaty objawia się napadowym zaczerwienieniem skóry twarzy. Dalsze zmiany mogą obejmować teleangiektazje, czyli „pajączki naczyniowe”, grudki i krostki. Czasem może powodować świąd i pieczenie twarzy oraz zapalenie mieszków włosowych. Te objawy skłaniają chorych do poszukiwania sposobów jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy.

Sposoby leczenia

Po zauważeniu u siebie objawów sugerujących trądzik różowaty, najlepiej udać się do dermatologa, który dokładnie wie jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy. Najczęściej lekarz zaleci środki do stosowania miejscowego, zawierające antybiotyki i zmniejszające nasilenie zmian. Ważne jest też leczenie czynników wyzwalających trądzik różowaty, do których należą zaburzenia hormonalne lub nadkwaśność żołądkowa. Z tego powodu często samodzielne próbowanie jak wyleczyć trądzik różowaty na twarzy domowymi metodami może okazać się nieskuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here