Uroczy zakątek w Sudetach – Międzygórze

0
255
Uroczy zakątek w Sudetach - Międzygórze

Dla miłośników gór, pieszych wycieczek, dobrego jedzenia oraz wypoczynku z rodziną, pensjonat Międzygórze to wspaniale spersonalizowane miejsce dla wypoczynku i zwiedzania. Perła Sudetów czy Mała Szwajcaria, to tylko niektóre z nazw dające przedsmak tego, co czeka na Nas, i ma w swej ofercie Międzygórze Hotel. Bogata historia, nie tylko obiektu, ale także regionu zachęca do noclegu i zapoznania się z burzliwymi wydarzeniami w tym miejscu. Noclegi Międzygórze zapewnią Nam wypoczynek po trudach wędrówek, a Międzygórze restauracje zadbają o nasze podniebienia.

Historia pensjonatu Słoneczna Willa

Oddany do użytku już w roku 1920 posiadał nowoczesne wyposażenie takie jak centralne ogrzewanie, telefon oraz elektryczność. Turyści mogli korzystać z nowo wybudowanego budynku w drodze na Śnieżnika, który był celem wycieczek w okresie międzywojennym. Okres ten to największy rozkwit tej miejscowości wraz z restauracjami, pensjonatami czy torami saneczkowymi. Burzliwy okres wojenny pensjonat Międzygórze Słoneczna Willa przetrwała i została przekształcona w państwowy ośrodek o nazwie ” Opolanin”. Dalsze losy tego obiektu to zmiany funkcjonowania z Domu Turystycznego na Dom Wypoczynkowy by w końcu w latach 90 trafić w ręce prywatnego właściciela który wyremontował i otworzył go do turystów szukających nie tylko noclegu, ale także pięknych widoków i spokoju .Połączenie historii i elementów architektury szwajcarskiej z nowoczesnością dostarczą Nam niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Co oferuje Międzygórze?

Poza historią sięgającą czasów księżnej Marianny Orańskiej która stworzyła ten zakątek na wzór Szwajcarskiej wioski, możemy cieszyć się widokiem na wodospad Wilczki, który już za czasów księżnej był zabezpieczony i dostosowany do zwiedzania przez turystów. Bliskość góry Śnieżnika stwarza niepowtarzalne warunki do pieszych wycieczek, a okoliczne trasy do wędrówek po okolicy. Perełką jaką znajdziemy na szlakach Międzygórza jest Sanktuarium Marii Śnieżnej, który jest usytuowany na górze Iglicznej, z której to rozciąga się panorama na Kotlinę Kłodzką. Po wyczerpujących wędrówkach zapraszają Międzygórze restauracje, które oferują potrawy regionalne. Natomiast pensjonat Międzygórze wraz ze swoją restauracją, ugości Nas także kuchnią europejską. Noclegi Międzygórze to baza dostosowana do turystów którzy chcą spędzić jedną noc na trasie, lub dla rodzin które szukają noclegów na spędzenie wspólnego urlopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here