Okolice Leszna – co zwiedzić?

0
441

Leszno to miasto, które umiejscowione jest na południowym końcu Wysoczyzny Leszczyńskiej. Za sprawą bogatej historii ma do zaoferowania turystom wiele ciekawych miejsc, które niewątpliwie warto odwiedzić. Zarówno sam obszar Leszna, jak i również jego okolice są warte uwagi. W związku z powyższym pojawia się pytanie Leszno oraz okolice Leszna – co zwiedzić?

Okolice Leszna – co zwiedzić?

Przede wszystkim warto wybrać się do Zamku Rydzyna oddalonego od Leszna o około dziewięć kilometrów. Wartym uwagi jest także Zamek w Osiecznej również znajdujący się w odległości dziewięciu kilometrów od samego Leszna. Dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie w Lesznie znajduje się sztuczne lodowisko, które dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, a tym samym pozwoli miło spędzić czas. Około trzy kilometry od Leszna umiejscowiony jest Aquapark, który również zachwyci osoby, które preferują spędzanie czasu w ruchu. Jeżeli lubicie obcować z naturą, to warto odwiedzić jezioro Łoniewskie. Jest ono oddalone od Leszna o około dziesięć kilometrów i ma do dyspozycji plażę, dzięki czemu z powodzeniem można wypocząć nad jego brzegiem.

Alternatywą dla jeziora Łoniewskiego jest kąpielisko nad jeziorem Dominickim. Wprawdzie znajduje się ono dalej, bo aż osiemnaście kilometrów od Leszna, ale z całą pewnością warto się tam wybrać. Dla entuzjastów zwiedzania różnorodnych kościołów, dostępny jest Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Znajduje się on w promieniu osiemnastu kilometrów od Leszna. Jak sami widzimy Leszno i okolice ma wiele do zaoferowania, dlatego też jest to dobry pomysł na romantyczny wypad we dwoje, jak i również rodzinny weekend.

Po co warto pojechać do Leszna?

Jak się jednak okazuje do Leszna wybierają się również osoby celem zakupienia kostki brukowej, granitowej i wielu innych. Jej różnorodność jest naprawdę spora, w związku z czym każdy może wybrać coś dla siebie. Między innymi dostępna jest kostka brukowa jasna, kostka granitowa i wiele innych materiałów, które pozwolą na zaaranżowanie ogródka, jak i również innych przestrzeni.

W związku z powyższym sami widzimy, że Leszno oferuje zarówno wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, jak i wysokiej jakości produktów, po które przyjeżdżają osoby nawet z najbardziej odległych zakątków kraju. Dlatego też warto się tam wybrać, aby miło spędzić czas oraz nabyć wysokiej jakości materiał do zaaranżowania ogrodu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here