Piżamy damskie – warto szukać ideałów

0
290
Piżamy damskie – warto szukać ideałów

Piżamy damskie to jeden z najpopularniejszych rodzajów bielizny nocnej. Występują w ogromnej liczbie fasonów, wzorów i kolorów. Różnią się też między sobą rodzajem materiału, z którego są uszyte. Dlatego warto szukać egzemplarzy, które będą w 100 proc. spełniać oczekiwania.

Rodzaje piżam damskich – podział ze względu na fasony

Najczęściej spotykanym rodzajem piżam damskich są piżamy dwuczęściowe. Ten fason ma wiele wariantów. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą przede wszystkim długością rękawów i nogawek oraz rodzajem góry od piżamy (wkładana przez głowę, rozpinana, top na ramiączkach). Każda z tych opcji występuje w wielu różnych odmianach i zestawieniach. Możemy mieć np. piżamę damską z krótkimi spodenkami i topem; z długimi nogawkami i rękawami; z długimi nogawkami, ale krótkimi rękawkami; z rękawkami trzy czwarte i długimi nogawkami itd.

Nieco mniejszą popularnością cieszą się piżamy damskie jednoczęściowe, choć trzeba podkreślić, że w ostatnim czasie pojawiło się tu sporo naprawdę ciekawych propozycji. Chodzi np. o piżamy-kombinezony typu romper, które wyglądają jak skrzyżowanie kombinezonu z damskim body (ewentualnie z bardzo krótkimi szortami). Zazwyczaj są uszyte w miękkich tkanin i mocno przylegają do ciała. Dobrze dobrana piżama damska romper może pomóc podgrzać temperaturę w niejednej sypialni. Podobną rolę mogą pełnić jednoczęściowe piżamy satynowe.

Na przeciwległym biegunie, jeśli chodzi o styl, są piżamy jednoczęściowe świąteczne, ewentualnie ozdobione innymi, zabawnymi nadrukami. Jeszcze dalej (jeśli chodzi o mrugnięcie oka do odbiorcy) idą kombinezony kigurumi – jednoczęściowe piżamy w których wyglądamy tak, jakbyśmy przebrali się za jakieś zwierzę czy fantastyczną postać. W stylu kigurumi powstają dziś zarówno piżamy damskie, jak i męskie czy dziecięce.

Piżamy dla kobiet – podział ze względu na rodzaj materiału

Przy wyborze piżamy ogromne znaczenie ma również rodzaj materiału, z którego jest uszyta. W końcu w piżamie spędzamy mniej więcej jedną trzecią doby. Dlatego wśród piżam damskich prym wiodą takie, które wykonane są z materiałów pozwalających skórze oddychać. Mowa przede wszystkim o piżamach z bawełny. Dosyć często spotkać można również piżamy z wiskozy i mikrofibry (zwłaszcza wśród piżam na lato) oraz piżamy z flaneli i pluszu (te materiały dominują z kolei wśród piżam na lato).
Na osobne omówienie z pewnością zasługują piżamy damskie satynowe. Biorąc pod uwagę ofertę sklepów, śmiało można powiedzieć, że jest to drugi pod względem popularności rodzaj piżam dla kobiet (po piżamach bawełnianych). Sporo modeli z tej grupy śmiało można zakwalifikować jako bieliznę erotyczną.

Kupując piżamę satynową warto mieć świadomość, że satyna to nie rodzaj włóka, ale splotu. Równie dobrze może być wykonana z włókien naturalnych, jak i sztucznych (najczęściej z poliestru). Dlatego należy czytać uważnie opisy produktów – po to, by kupować świadomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here