Medycyna branży beauty zrobiła się ostatnimi czasy niezwykle modnym wyborem. Coraz szersze grono osób decyduje się na zrobienie konkretnych zabiegów korygujących ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi spowodowało, że tworzonych jest więcej salonów medycyny estetycznej, w związku z tym ceny są zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procederowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować urodowe ulepszenia. Różnorodność takich zabiegów w dodatku jest ogromna. Są jednak takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najczęściej.
Mezoterapia
To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych ściśle w obręb skóry. W wyniku mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość dostać się środki czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.
Rodzaje mezoterapii:
- mezoterapia bezigłowa -działa dzięki dostarczaniu w głąb skory środków aktywnych za sprawą fal radiowych; wykonuję się również mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
- mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, wykonywany przy użyciu igły; polega na wprowadzeniu substancji2 aktywnych przy użyciu igły w postaci koktajli odżywczych.
Mikrodermabrazja
Popularnie nazywana również mikro peelingiem. To zabieg automatycznego ścierania naskórka za pomocą skrupulatnie nadzorowanego pasma mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, dotlenia i umacnia skórę, a dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu. Przez co dozwala na pozbycie się problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Zabieg ten segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:
- mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób mających skórę cienką i delikatną, a także dla alergików (w trakcie trwania zabiegu nie gromadzi się się pył)
- mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
- oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna technologia; tlen komplementarnie obkurcza naczynia krwionośne, pomniejsza opuchliznę i dusi pojawienie się bakterii; stąd też metodę tę poleca się wybierać przy aktywnym trądziku, jak również w przypadku skóry naczynkowej.
Wypełnianie czerwieni wargowej
Zabieg bazuje na powiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do upragnionego rezultatu. Jest to popularny zabieg, trwający zazwyczaj biorąc w to ankietę wstępną z zainteresowanym od niecałej godziny do godziny. Efekty pozostają od 6 do 12 miesięcy.
Botoks
Tak naprawdę jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Następstwa funkcjonowania botoksu sprawdziły najpierw neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z silnej aktywności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy dostanie odpowiedni impuls z włókna nerwowego. W sytuacji gdy dostarczony zostanie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a w efekcie czego nie powstaną zmarszczki. Wynik jest zauważalny przez około 6 miesięcy.
W rezultacie użycia botoksu można pomniejszyć:
- zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
- kurze łapki
- zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
- zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
- zmarszczki występujące na szyi
W rezultacie użycia botoksu można także odbudować włosy.
Liposukcja
To proces odsysania niepotrzebnego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z różnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by pomniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Mimo to nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej otyłości niezbędna okazuje się zarówno lipektomia (usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry).
Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl