Laserowa korekta wady wzroku

0
425
Laserowa korekta wady wzroku

Wady wzroku to dzisiaj jedne z najczęściej występujących u ludzi na całym świecie. Być może dlatego tak wiele osób na spokojnie przyjmuje informację, że daną wadę posiada, a następnie zakłada okulary czy konkretne szkła kontaktowe. Takie osoby godzą się z koniecznością noszenia szkieł korekcyjnych, nawet, jeśli stanowi to dla nich dyskomfort. Warto jednak wiedzieć, że w wielu tych przypadkach można szkieł pozbyć się na dobre. Bo wady takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy astygmatyzm są do skorygowania. A odpowiedzią na nie jest laserowa korekta wady wzroku.

Laserowa korekta wady wzroku

Laserowa korekta wady wzrokuI chociaż brzmi poważnie, bo przecież laser to urządzenie, które kojarzy się dość negatywnie, w praktyce jednak operacja ta jest w pełni bezpieczna. I w tym miejscu należy od razu powiedzieć, że narzędziami wykorzystywanymi do operacji są lasery frakcyjne. Najczęściej kojarzone są one z medycyną estetyczną. Ale nie tylko w niej są wykorzystywane. Również w korekcji wzroku lekarze właśnie z nich korzystają. Dlaczego? Głównie dlatego, że lasery te są niesamowicie precyzyjne. Zresztą ich nazwa – frakcyjne – stąd właśnie się bierze, że koncentrują się na konkretnej frakcji, czyli punkcie. Precyzyjnie więc potrafią uderzyć w źródło problemu. Lasery frakcyjne wykorzystywane są również do niwelacji blizn i zmarszczek.

Dla kogo laserowa korekcja wzroku?

A do kogo skierowana jest ta oferta? Właściwie do każdej osoby, której wada może być przy pomocy lasera usunięta. Najczęściej korzystają z niej jednak osoby, dla których wada jest przeszkodą w wykonywaniu zawodu. Przykładem mogą być tutaj sportowcy czy na przykład piloci. W ich przypadku noszenie okularów na co dzień byłoby poważny problemem. Dlatego też te właśnie grupy na operacje laserowe decydują się najczęściej. Nie oznacza to jednak, że przeciętny Nowak na taką operację nie może sobie pozwolić. Tak naprawdę operacja realna jest dla każdego. Ale ją trzeba wykonać ją prywatnie i ponieść potężne koszty, albowiem laserowa korekcja wzroku nfz nie refunduje w żadnym stopniu.
Żeby poddać się tej operacji trzeba tylko nie mieć innych przeciwwskazań zdrowotnych. Nie można na przykład być diabetykiem, być w ciąży, czy chorować na reumatoidalne zapalenie stawów. Zresztą podczas wizyty u okulisty można się wszystkiego dokładnie dowidzieć.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here