E-papierosy a ograniczanie palenia – czy to pomaga?

0
95
E-papierosy a ograniczanie palenia - czy to pomaga?

Osoby palące papierosy często chcą zmienić swój nawyk. Pomocnym w tym zakresie może być jedna z metod ograniczająca palenie. E-papierosy cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Czy rzeczywiście ich stosowanie pozwala zredukować chęć sięgnięcia po klasyczne papierosy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego wpisu.

Na czym polega palenie e-papierosów?

Papierosy elektroniczne są wykonane z metalu lub plastiku. E-papierosy mają różne kształty i rozmiary. Najczęściej występują w formie długopisu lub niewielkiego prostokątnego urządzenia.

W e-papierosie znajduje się ustnik, grzałka oraz pojemnik na płyn, czyli tzw. liquid. Na rynku są dostępne zarówno egzemplarze zawierające nikotynę, jak i te od niej całkowicie wolne. Użytkownik ma do wyboru wiele smaków, a głównymi składnikami każdego płynu do e-papierosa jest gliceryna lub glikol propylenowy oraz różne składniki smakowo-zapachowe.

Papierosy elektroniczne nie wymagają użycia ognia. Są zasilane za pomocą akumulatora, który musi być ładowany w regularnych odstępach czasu. Co jakiś czas grzałkę należy też wymienić, aby zapewniała dobrej jakości dym.

Dlaczego warto wypróbować e-papierosa?

Papierosy elektroniczne podgrzewają liquid, w którym znajduje się nikotyna i substancje smakowo-zapachowe. W związku z tym może być stosowany jako zamiennik klasycznych papierosów, celem ograniczenia lub całkowitego pozbycia się nałogu. E-papierosy sprawdzają się bardzo dobrze, ponieważ pozwalają zachować czynność palenia, ale jednocześnie ograniczają dawki stosowanej nikotyny.

Biorąc pod uwagę toksyczność tradycyjnych papierosów, zamiennik w postaci urządzenia wydaje się interesującym rozwiązaniem. Dostępne na rynku liquidy do e-papierosów zawierają nikotynę w różnych stężeniach. Dzięki temu palacz może zacząć od bardzo wysokiej dawki, zbliżonej do tej obecnej w tradycyjnych papierosach. Następnie może palić olejki zawierające niższe stężenia substancji aktywnej.

Wielu użytkowników liquidów do e-papierosów podaje, że palenie za pomocą urządzenia przyczyniło się do mniejszego kaszlu i lepszego oddychania. Warto też wspomnieć, że papierosy elektroniczne generują znacznie milsze zapachy, niż spalany tytoń.

Gdzie kupić pierwszego e-papierosa?

Warto kupić e-papierosa w zaufanym sklepie, zajmującym się sprzedażą wyrobów tytoniowych. Inwestując w produkt dobrej jakości, można być pewnym możliwości bezawaryjnego użytkowania. Chcąc mieć większy wybór produktów tj. liquidy do e-papierosów, warto zainteresować się ofertą sklepów online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here