Meble kuchenne na wymiar w Warszawie – galeria zdjęć

0
337
Meble kuchenne na wymiar galeria zdjęć

Kuchnia to najistotniejsza część domu. To w kuchni właśnie przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy wertujemy prasę. Aby takim miejscem jednak była trzeba ją dobrze przemyśleć. Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko wybór frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się funkcjonalność. Niemniej jednak estetyka też jest ważna.

Dlaczego więc warto zdecydować się na zabudowę kuchenną na wymiar?

Efektywne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej wielkości. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.

Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zaprojektowanie zabudowy sprzętów AGD

Meble kuchenne na wymiar galeria zdjęćWybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest wiele więcej. Design tych urządzeń często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm wnętrza. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Wysoka jakość mebli

Zabudowy kuchenne na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy na przykład o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich wytrzymałość i właśnie bezawaryjność.

Zabudowa kuchenna na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych. Kuchnia na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Od czego zależy cena zabudowy kuchni na wymiar?

Na cenę kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia przetrwała lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią kuchni, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co mniej.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się dygresja czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego planu. W internecie jest wiele darmowych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie przedstawia naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może doradzić rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here