Domowa stacja uzdatniania wody: czy dzbanki filtrujące mogą zastąpić skomplikowane systemy?

0
6
Domowa stacja uzdatniania wody: czy dzbanki filtrujące mogą zastąpić skomplikowane systemy?

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu wody butelkowanej i decyduje się spożywać kranówkę. Aby woda z kranu była smaczna i zdrowa, należy jednak upewnić się, że nie znajdują się w niej żadne niepożądane substancje. Czy montaż domowej stacji uzdatniania wody będzie w tym przypadku koniecznością? Sprawdzamy, jak wypada na tym tle dzbanek filtrujący.

Na czym polega domowa stacja uzdatniania wody?

Jakość wody kranowej często pozostawia sporo do życzenia. Dotyczy to nie tylko smaku i zapachu, ale także zanieczyszczeń oraz innych szkodliwych substancji. Co można na to poradzić? Jednym ze sposobów są domowe stacje uzdatniania, które tworzy zespół urządzeń służących do oczyszczania i uzdatniania wody. System tego typu poprawia jakość wody w całym domu, usuwając zanieczyszczenia fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz dodając składniki odżywcze, poprawiające właściwości wody.

Uzdatnianie wody przy pomocy systemu to wieloetapowy proces. Oczyszczanie wody może się w tym przypadku odbywać poprzez wykorzystanie różnorodnych technologii, m.in. filtrację membranową, ozonowanie, odwróconą osmozę lub technologię chlorowania. W porównaniu do skomplikowanej stacji dzbanek filtrujący jest znacznie prostszym rozwiązaniem. W przypadku dzbanków od znanego producenta Wessper za oczyszczanie wody odpowiada filtr z mieszanką filtrującą. W jej składzie znajduje się impregnowany srebrem węgiel aktywny oraz żywica jonowymienna, czyli bezpieczne i naturalne składniki.

Sprawdź także  Kabina prysznicowa jako rozwiązanie dla mniej sprawnych

Wady i zalety montażu domowej stacji uzdatniania wody

Montaż stacji uzdatniania jest zwykle dedykowany miejscom, w których występuje niskiej jakości woda. Oznacza to nie tylko możliwość występowania zanieczyszczeń, ale też ryzyko pojawienia się niebezpiecznych bakterii. W przypadku wody dostarczanej przez wodociągi, stan mikrobiologiczny wody jest stale monitorowany, dlatego takie sytuacje są mało prawdopodobne.

Domowa stacja uzdatniania powinna być idealnie dopasowana do stanu wody – tylko wtedy będzie możliwe usunięcie z niej niebezpiecznych substancji. Warto mieć też na uwadze, że tego typu system składa się z licznych elementów i musi być zamontowany w pobliżu wejścia instalacji wodnej do domu. A to oznacza, że potrzebujesz na to odpowiedniej ilości miejsca.

Sprawdź także  Czy tapety w domu to dobry wybór?

Dzbanek filtrujący jest poręczny i może stać na blacie kuchennym, a nawet być przechowywany w lodówce (dzbanki Wessper z serii slim zmieszczą się w bocznych drzwiach lodówki). Dopasowanie sposobu filtracji do własnych potrzeb jest też znacznie łatwiejsze. Możesz zdecydować się np. na filtr standardowy, wzbogacający wodę w magnez lub zachowujący minerały. I w każdym przypadku będziesz cieszyć się czystą, smaczną wodą.

Stacja uzdatniania czy dzbanek filtrujący – co wybrać?

Stacja uzdatniania wody ma inne zastosowanie niż dzbanek filtrujący wodę. Takie kompleksowe systemy mają zapewnić bezpieczeństwo mikrobiologiczne, co ma uzasadnienie w przypadku wody studziennej (przy wodzie dostarczanej z wodociągów zwykle nie jest to potrzebne). Należy jednak pamiętać, że uzdatniona w ten sposób woda nadal będzie przepływać przez domową instalację. A jeśli jest skorodowana lub zanieczyszczona, jakość kranówki może znacząco się obniżyć. I dlatego dzbanek filtrujący sprawdzi się niezależnie od tego, czy masz w swoim domu stację uzdatniania wody. Pozbędziesz się w ten sposób z kranówki:

  • zanieczyszczeń,
  • pestycydów,
  • detergentów,
  • metali ciężkich,
  • chloru.
Sprawdź także  Jaką świecę yankee candle wybrać?

A jednocześnie zadbasz o doskonały smak i zapach wody. Dzbanek filtrujący jest banalnie prosty w obsłudze. Wystarczy nalać do środka kranówkę, aby po chwili była gotowa do spożycia. W przypadku dzbanków filtrujących Wessper możesz przy tym wybierać spośród wielu modeli dzbanków i rodzajów filtrów, dopasowując je do swoich indywidualnych potrzeb.

Dzbanki filtrujące – wygoda i oszczędność

Stacje uzdatniania wody wymagają sporej ilości miejsca, a także wymagają okresowej konserwacji i wymiany filtrów. Jest to specjalistyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w ściśle określonych przypadkach. Dzbanki filtrujące są z kolei uniwersalne i wszechstronne. Przydają się w mieszkaniach, domach czy domkach letniskowych, mogą uzupełniać pracę stacji uzdatniającej lub działać niezależnie. Aby mieć pewność, że dzbanek filtrujący dobrze spełni swoje zadanie, warto zdecydować się na model od renomowanego producenta, takiego jak marka Wessper. Nowoczesne technologie filtracji oraz wysokiej jakości surowce (m.in. szkło borokrzemowe i tworzywo BPA Free) to gwarancja czystej i smacznej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj