Kiedy warto kupić termowentylator?

0
423
Kiedy warto kupić termowentylator?

W odróżnieniu od klasycznych wentylatorów, które w sposób mechaniczny wymuszają ruch powietrza, w związku z czym zapewniają odczuwalną ulgę podczas największych letnich upałów, termowentylatory są sprzętem wyposażonym dodatkowo w elektryczne grzałki, które podgrzewają powietrze. Takie urządzenia na ogół działają w dwóch trybach – oferują nadmuch zimnego lub podgrzanego powietrza. Kogo może zainteresować zakup tego typu urządzeń i jaki ich rodzaj wybrać?

Nowoczesne termowentylatory do zastosowań domowych

Gdy nastąpi chwilowe załamanie pogody, temperatura powietrza gwałtownie się obniży, przez co wnętrze domu ulegnie wychłodzeniu, zamiast uruchamiać system centralnego ogrzewania, można sięgnąć po prosty w obsłudze termowentylator elektryczny. Nawet niewielkich rozmiarów sprzęt pozwoli w szybkim czasie podnieść temperaturę powietrza we wnętrzu wybranego pomieszczenia mieszkalnego, tym samym poprawiając komfort jego użytkowania. W zastosowaniach domowych termowentylatory wykorzystywane są przede wszystkim jako rodzaj ogrzewania awaryjnego, dedykowanego okresom przejściowym – gdy nie korzystamy z systemu centralnego ogrzewania, a temperatury powietrza są na tyle niskie, że istnieje konieczność dogrzania niektórych pomieszczeń. Odnosi się to przede wszystkim do łazienki, pokoju dziecięcego czy salonu.

Rodzaje dostępnych termowentylatorów

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów tego typu urządzeń. To sprzęt prosty w obsłudze, tani i wygodny w eksploatacji, różniący się od siebie wielkością, kształtem i efektywnością działania. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się urządzenia o niewielkich rozmiarach, przede wszystkim termowentylatory płaskie, czyli popularne farelki. To urządzenia wykorzystywane do ogrzewania niewielkich pomieszczeń, na przykład łazienek, a także do szybkiego ogrzania zmarzniętych stóp. Sprzętem o większej mocy, skuteczniej nagrzewającym powietrze w dużych pomieszczeniach, takich jak salony czy pokoje dziecięce, są znacznie większe modele termowentylatorów pionowych, zwłaszcza w wersji oscylacyjnej. Takie urządzenie nie tylko nagrzewa powietrze, ale także pomaga w jego równomiernym rozprowadzeniu po wnętrzu całego pomieszczenia.

Jeśli chcesz zabezpieczyć się na wypadek gwałtownego ochłodzenia, należysz do zmarzluchów lub szukasz taniego sprzętu, który pozwoli dogrzać wnętrze małej łazienki, najlepszym wyborem będzie zakup nowoczesnego termowentylatora. W zależności od potrzeb możesz zainwestować w malutką farelkę lub większe urządzenie o konstrukcji pionowej, z oscylacją sprzyjającą efektywnemu rozprowadzeniu ciepła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here