Jaki plecak w góry?

0
467
Jaki plecak w góry?

Plecak, który zabierzemy w góry powinien być wygodny, odpowiednio pojemny i jednocześnie nieprzemakalny. To właśnie od tego, jak bardzo wygodny i dopasowany do naszej sylwetki jest plecak, będzie zależało powodzenie całej wycieczki.

Jaki plecak w góry?

Jaki plecak w góry?Plecaki zbyt duże lub takie, w których punkt ciężkości jest źle ustawiony, będą doprowadzały do dużego dyskomfortu. A w dłuższej perspektywie do rozwijania się wad postawy. Szukając odpowiedniego plecaka sprawdźmy, jak wiele różnych kiszenie ma interesujący nas model. Im więcej kieszeni, tym lepiej dla typowego piechura, który musi mieć narzędzia, wodę i okulary lub latarkę zawsze na wyciągnięcie ręki. Po przeciwnej stronie barykady są natomiast plecaki dla wspinaczy. Tutaj, im mniej różnych wystających kieszeni i troczków, tym lepiej. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo.

Wybierz odpowiednią pojemność plecaka

Jak wybrać pojemność plecaka? Należy przemyśleć, jak najczęściej wybieramy się w góry. Czy zabieramy ze sobą przedmioty do urządzenia sobie noclegu? Czy raczej urządzamy sobie jednodniowe wycieczki? Gdy po drodze mamy noclegi, wówczas musimy zabrać ręcznik i czasami śpiwór. Taki plecak powinien mieć o około 10 kg więcej pojemności niż plecak do jednodniowych wycieczek po górach. Plecak w góry odpowiedni na jednorazowe wycieczki bez noclegu może mieć około 20 litrów. Włożymy tam jedzenie i cały potrzebny ekwipunek nawet na dwanaście godzin chodzenia po górach.

W jaki udogodnienia powinien być wyposażony plecak górski?

Plecaki turystyczne zabierane w góry wyposażone są często w komin na górze. To bardzo ważna część plecaka. Można wpakować do niego karimatę lub inny przedmiot, który zwykle nie mieści się do komory przy podstawowym ekwipunku. Dodatkowo, warto mieć w plecaku klapę oraz oddzielną komorę dolną, w której zmieszczą się wszelkie szpargały, które powinny znajdować się na wyciągnięcie ręki. Również boczne kieszenie mają swoich zwolenników. Pozwalają przechowywać tam butelki z wodą i bardzo poręczne. Można do nich sięgnąć bez konieczności zdejmowania plecaka z pleców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here