Dlaczego warto pomagać

0
517
Dlaczego warto pomagać

W przedświątecznym czasie nasilone zostaje emitowanie reklam, które mają nas zachęcić do pomagania, wspierania potrzebujących. Wiele gwiazd bierze w nich udział. Także firmy, banki i różne instytucje zachęcają nas do wspierania innych. Oczywiście poza okresem świątecznym także przypomina nam się jak cenna jest nasza pomoc. Z jednej strony niewielki gest, ale gdy wykona go milion osób nabiera ogromnej wartości. Niektórzy zastanawiają się dlaczego warto pomagać?

Dlaczego warto pomagać?

Dlaczego warto pomagaćPrzede wszystkim dlatego, że bez naszego wsparcia ktoś może nie doczekać operacji, nie mieć tak radosnych świąt lub chodzić głodnym. Wydaje się czasem, że ta symboliczna złotówka nic nie znaczy, ale tak nie jest. Kiedy każdy z nas wspomoże chociaż małą kwotą daną fundację, wpłaci na konkretny cel to już daje drugiej osobie nadzieję. Pomimo, że możemy jej w ogóle nie znać to dobrze jest wiedzieć, że dzięki naszej pomocy ktoś ma lepiej. Warto spojrzeć przychylnie na takie akcje. Często narzekamy na to jak nam źle w życiu, zła praca, szkoła, niska pensja. A są dookoła nas ludzie, którzy żyją z dnia na dzień, chcą zjeść w godnych warunkach, dać dzieciom prezenty na święta. Dlatego jeśli mamy sprawdzoną fundację, organizację to nie zwlekajmy z pomocą. Nie zastanawiajmy się dlaczego warto pomagać, jakie z tego mamy korzyści.

Co mogę zrobić dla drugiej osoby?

Pomyślmy raczej: co mogę zrobić dla drugiej osoby by jej życie nie było takie trudne jak jest dotychczas. Nawet niewielki gest dużo znaczy. A jeśli sami potrzebujemy pomocy warto zwrócić się do fundacji i zapytać co robić. Pamiętajmy, że pomoc to radość drugiego człowieka, często tak bardzo potrzebującego. Nie przechodźmy obojętnie wobec takich ludzi. Nie musi to nawet być ktoś z drugiego końca kraju. Dookoła nas jest wielu potrzebujących. Czasem kupienie ciepłego posiłku, zapytanie czego potrzeba znaczy naprawdę wiele. Dobrze jest znaleźć czas, poświęcić chwilę by kogoś wesprzeć. Pamiętajmy o tym nie tylko w święta ale przez cały rok. Wtedy świat będzie trochę lepszy, gdy sami zaczniemy pomagać i dawać przykład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here