Nowy trend w designie, własny nadruk na koszulce

0
561
Nowy trend w designie, własny nadruk na koszulce

Dzisiaj potrzeba wyrażania samego siebie rozwija się coraz bardziej. Indywidualność czasami osiąga wręcz straszne formy, warto jednak pomyśleć o dobrej stronie tego zjawiska. Coraz większa rzesza ludzi śmiało obnosi się ze swoimi zainteresowaniami, a nawet poglądami. Ciekawym elementem tego trendu jest ubiór. Stał się on już nie tylko wyznacznikiem klasy, to istny sztandar przynależności. Co jednak w sytuacji, gdy duże koncerny nie mają nic do zaoferowania? Cóż, wtedy zawsze można wykonać prasowankę na koszulce.

Sposoby wyrażania siebie ubiorem

Subkultury to ciekawy temat socjologiczny. Grupujące się zazwyczaj wokół jakiegoś rodzaju muzyki, zawsze potrzebowały odróżnienia od reszty. W tym celu tworzyły oryginalne sposoby ubioru, istne mundury dla członków. Najbardziej charakterystyczne są chyba subkultury punków i metalowe. Dzisiaj taka przynależność nieco się rozmyła. Elementy kultury masowej wchłonęły wszystko, wypluwając totalny miszmasz. Do tego doszło multum nowych subkultur, takich jak fani RPG i gamerzy. O ile jeszcze dla nich wielkie korporacje tworzą pewne linie odzieżowe, nie zawsze jednak trafne. Prawda jest taka, że designerzy mogą osobiście robić zbyt mały research, żeby rozumieć niuanse. Dlatego warto pomyśleć o samodzielnym robieniu dodatków do ubrań. W Japonii subkultura uczennic sukeban modyfikowały szkolne mundurki, żeby być oryginalne nawet w rygorze uczniowskim. Obecnie można wykonać prasowankę na koszulce, nie trzeba umieć szyć.

Zrób to sam, czyli jak można wykonać prasowankę na koszulce?

Ogólnie bardzo prosto. Najłatwiejszym ze wszystkich sposobów jest zakup tzw. blueprintów. Są to prasowanki w formie kartek papieru, które zadrukowuje się wybranym wzorem. Najlepsze jest to, że wystarczy mieć w domu zwyczajną drukarkę! Tak przygotowany papier wystarczy rozłożyć i już można wykonać prasowankę na koszulce. No, co prawda trzeba jeszcze nieco nad nią popracować. Po pierwsze, przygotować sobie żelazko oraz papier do pieczenia. Żelazko rozgrzać do maksimum, na wszelki wypadek wyłączyć funkcję pary. Woda bowiem uszkodzi papier i zepsuje efekt końcowy. Prasowanka przykryta papierem do pieczenia musi zostać wprasowana kolistymi ruchami w materiał. Po około trzech minutach takiego traktowania jest już gotowa. Wystarczy jedynie powoli usunąć kartkę. Klej utrwali się kompletnie po 24 godzinach. Po takim czasie można dopiero wyprać koszulkę.

Ubranie, jakie tylko się chce

Sposób, w jaki można wykonać prasowankę na koszulce to prosta sprawa. To jedynie kwestia chęci noszącego. Dlatego warto kupić jakiś tani ciuszek, kilka blueprintów i spróbować. Być może stanie się do pierwszym krokiem na nowym hobby. Na pewno zaś, nowego podejścia do własnego imageu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here