Porcelana – nieprzemijalność piękna i kruchości

0
532
Porcelana - nieprzemijalność piękna i kruchości

Porcelana jest ponadczasowa. Stwierdzenie tak proste, ale zarazem nie ma osoby, która by się z nim nie zgodziła. Na pułkach w wielu domach i mieszkaniach, zawsze można odnaleźć malutkie figurki słoni przynoszące szczęście, kubki ręcznie malowane zbierane latami z podróży, talerze malowane żywymi kolorami pozostawione nam przez babcię prezentujące się w szklanej witrynie w salonie i skrywające niedocenione piękno. Warto odczarować porcelanę by powróciła do naszej codzienności, nie tylko jako ozdoba spoczywająca na półce, ale też jako część naszego powszedniego życia.

Za co cenimy porcelanę?

Porcelana przestaje kojarzyć się nam z zakurzonym kompletem leżącym gdzieś w szafie. Coraz częściej zaczynamy używać jej na co dzień – odkrywamy jej użytkowy charakter. Nowoczesna porcelana, a w szczególności nowoczesne talerze coraz częściej goszczą w naszych domach. Odczarowujemy porcelanową zastawę – kiedyś używana podczas rodzinnych uroczystości i imprez, teraz zastawa gości na stołach codziennie. Nie poprzestajemy jej doceniać jedynie za użytkowość – wraz z remontem kuchni wybieramy talerze dekoracyjne, które pasować będą kolorystycznie, do reszty zabudowy – doceniamy jej piękno. Zaczynamy zwracać uwagę i doceniać szczegóły. Jeżeli chcemy mieć zastawę jedyną w swoim rodzaju warto postawić na małych producentów – niejednokrotnie wychodzą od nich istne dzieła sztuki.

Chcąc zapamiętać ten jeden dzień.

W czasach w których wszystko jest dostępne coraz ciężej o oryginalny i udany prezent. Co rok ludzie gromadzą się na uroczystościach, rocznicach, ślubach, urodzinach i co rok zastanawiają się – co byłoby dobrym podarunkiem? Czy np. filiżanki do kawy na prezent to dobry pomysł?

Uroczystości takie jak ślub zdążają się zwykle jeden raz na całe życie, młodzi chcą zapamiętać ten dzień, więc rozwiązaniem idealnym wydają się filiżanki do herbaty na prezent, które odpowiednio zindywidualizowane za każdym razem będą młodej parze przypominać ten wyjątkowy dzień. Filiżanki ręcznie malowane, które dodatkowo będą codziennie w użyciu, są nie tylko pięknym ale też bardzo praktycznym prezentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here