Ławki miejskie i parkowe

0
629

Miejskie samorządy doskonale rozumieją, że zapewnienie mieszkańcom stanowisk pracy – i to najlepiej jak najbliżej miejsca zamieszkania, to zaledwie pół drogi do sukcesu. Obywatele chcą mieszkać w mieście i mają mniejsze skłonności do jego opuszczania, jeśli zapewni się im zaspokojenie tych potrzeb zupełnie z pracą niezwiązanych. Muszą więc mieć gdzie zrobić zakupy. Lubią, jak się im przedstawi doskonale rozwiniętą sieć placówek szkolno-wychowawczych, w których mogą kształcić swoje dzieci i zapewnić im opiekę na czas ich zajęć zawodowych. Po pracy zaś ludzie chcą mieć możliwość odpocząć i rozerwać się na rozmaite sposoby.

Miejsca do wypoczynku w mieście

Samorządy dbają więc o rozwijanie placówek i miejsc,które zaspokoją gusta każdej grupy społecznej zamieszkującej w mieście. Kino, teatr, biblioteka – to przybytki zapewniane przez miasto. Oddolnie formują się grupy aktywistów, kluby zainteresowań, kluby dyskusyjne, które w doskonały sposób i z pożytkiem dla innych korzystają z postawionej im do dyspozycji infrastruktury.

Gdy jednak ktoś nie ma możliwości albo chęci przynależeć do którejś z grup, chętnie skorzysta z otwartych powierzchni przewidzianych na relaks. Miłośnicy odpoczynku na wolnym powietrzu i aktywnego trybu życia korzystają z coraz bardziej zadbanych parków, w których miasto zadbało o ławki miejskie i parkowe, siłownie na świeżym powietrzu oraz boiska do uprawiania wszelkiego typu sportów zespołowych.

Ławki miejskie i parkowe

Ławki miejskie i parkoweŁawka miejska to również miejsce spotkań towarzyskich, z których chętnie korzystają osoby, które nie są już czynne zawodowo. Wokół miejskich mebli tworzą się swoiste,nieformalne kluby seniora. Socjalizowanie tych wypchniętych na margines zawodowego życia ludzi jest niesamowicie ważne i przynosi wiele korzyści. Okazja do wyjścia z domu i spotkania się ze znajomymi, mającymi te same zainteresowania i te same problemy, to mniej okazji do skupiania się na sobie i roztrząsania własnych dolegliwości. Ludzie starsi, którzy pozostają aktywni, są zdrowsi i wykazują większą chęć do życia.

W gestii miejskich administracji pozostaje więc rozpatrzenie, jaki rodzaj parkowych urządzeń najwłaściwszy jest dla różnych grup społecznych. Czy ławka parkowa bez oparcia będzie właściwa dla seniorów, czy raczej chętniej zasiądą na niej młodzi. Czy w miejscach nasłonecznionych sprawdzą się siedzenia żeliwne, czy raczej lepiej postawić na dobrej jakości drewno lub trwałe tworzywo. Oferta jest szeroka i dobrze jest, gdy miejscy urzędnicy potrafią wczuć się w potrzeby społeczności, dla której zagospodarowują teren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj