Aktywne weekendy z dziećmi – pomysły i inspiracje

0
284
Aktywne weekendy z dziećmi - pomysły i inspiracje

Wycieczka rowerowa z noclegiem

 

Rowerowy rajd to doskonały sposób na spędzenie aktywnego czasu z dziećmi. Maluchy, które już odważnie jeżdżą na rowerze, z pewnością będą czerpać mnóstwo radości z takiej wycieczki, a przejechanie trasy i dotarcie do celu sprawi, że będą czuć ogromną satysfakcję. Jak zorganizować taki wyjazd? Wystarczy poszukać ciekawych tras rowerowych w okolicy biorąc pod uwagę atrakcje po drodze, jak na przykład jezioro, nad którym można zrobić przystanek i ochłodzić się w wodzie. Podczas takiego postoju możemy również posilić się przekąską i łykiem ciepłej herbaty, aby nabrać energii na dalszą trasę. Jeśli w okolicy znajdują się ciekawe obiekty historyczne, warto tak zaplanować trasę, aby móc również tam zrobić krótką przerwę. W ten sposób dodamy naszej wycieczce edukacyjnego akcentu.

 

Szukając noclegu warto wziąć pod uwagę takie obiekty, które znajdują się z dala od ruchliwych ulic zwłaszcza, jeśli całą wycieczkę odbędziemy na rowerze. Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa to absolutna podstawa, więc lepiej od razu eliminować potencjalne zagrożenia. 

 

W górskim klimacie

 

Jeśli przygoda, to tylko w górach! Świetnym pomysłem na dostarczenie dzieciom atrakcji w czasie wakacji jest wyjazd w góry. Te bowiem uwielbiają zarówno bardzo aktywne maluchy, jak i dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki – dosłownie i w przenośni – w pieszych wędrówkach. Decydując się na taki wyjazd warto na początek zastanowić się, jakie szczyty będziecie chcieli zdobyć. Trasy muszą być bowiem dostosowane do możliwości dziecka – nie za długie i niezbyt trudne – aby nie zdemotywować dziecka. Warto także przygotować się na to, że nie zawsze będziemy mieć możliwość zrealizowania planowanego wyjścia na szlak.  Nagłe pogorszenie się pogody czy nawet zbytnie zmęczenie dziecka po wycieczce z dnia poprzedniego mogą sprawić, że zwyczajnie będziemy musieli inaczej spędzić czas. Aby przygotować się na taką ewentualność warto wybrać jako nocleg hotel z atrakcjami dla dzieci, w którym mimo niepogody maluchy będą mogły świetnie spędzić czas. W takim ośrodku zwykle do dyspozycji małych gości są sale do zabaw, świetlica czy nawet sala gimnastyczna, gdzie dzieci mogą pograć w piłkę. 

 

Miejskie atrakcje

 

Kolejnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem może być weekendowy wyjazd do dużego miasta, w Polsce czy za granicą, gdzie zarówno na dorosłych, jak i na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, szczególnie w okresie wakacyjnym. Zwiedzanie muzeów, parki rozrywki, pokazy sztuczek na starówce to tylko kilka z punktów takiej miejskiej wycieczki, które dostarczą maluchowi mnóstwa wrażeń.

 

Aktywny czas z dzieckiem to nie tylko sposób na zapełnienie maluchowi czasu podczas wakacji, ale również okazja do tego, aby wzmacniać i pielęgnować rodzinne więzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here