Niezbędne akcesoria do decoupage

0
287
Niezbędne akcesoria do decoupage

Rękodzieło zyskuje na znaczeniu. To działania, które pozwalają odzyskać „drugie” życie starym przedmiotom. Zgodnie z duchem zero waste. Coraz więcej osób przekonuje się, że wykonanie takich pięknych przedmiotów nie jest trudne. Internet pełen jest takich szczegółowych instrukcji, które ułatwiają działanie. Aby tak się jednak stało, trzeba posiadać także niezbędne akcesoria, których wymaga technika decoupage.

Metoda serwetkowa

Wszyscy mówią decoupage, ale w obiegu funkcjonuje również metoda serwetkowa. A to za prawą tego, że niekiedy podczas zdobienia wykorzystywane są serwetki. Niezależnie od nazwy, jest to jedna z najpopularniejszych technik rękodzielniczych. Chociaż, nie wystarczy tylko niedbale przykleić serwetkę. Jest to działanie, które wymaga poznania odpowiednich technik.

To także garść potrzebnych akcesoriów, bez których nie będzie można rozpocząć swoich działań. W tym momencie przyda się hurtownia produktów decoupage, gdzie można nabyć niezbędne akcesoria. Oferowane są one niekiedy w kompletnych zestawach dla początkujących i dla osób zaawansowanych. Chociaż, są osoby, które takie akcesoria wolą skompletować samodzielnie. Co powinno znaleźć się w koszyku zakupowym? Oto odpowiedź:

  • klej do decoupage (czyli klej wodny),
  • pędzelek z miękkiego, naturalnego włosia,
  • papierowe serwetki,
  • papier ryżowy i papier klasyczny – aczkolwiek, na sam początek można ograniczyć się tylko do wyże wspomnianych serwetek,
  • jasna farba, służąca jako baza,
  • farby akrylowe,
  • lakier akrylowy.

Co ozdabiać?

Nikt nie wystartuje z techniką zdobniczą, jeżeli nie będzie miał na czym pracować. Na sam początek można poszukać czegoś w domu. Na pozór, duża ilość osób ma takie akcesoria w swoich domach. Np. stare pudełka drewniane, drewniane ramki po zdjęciach, szklane tafle od lustra, czy nawet meble. Tak, nawet na starych meblach można sprawdzić swój talent.

Chociaż, hurtownia produktów decoupage ma również w swojej ofercie tego rodzaju produkty, które można ozdabiać. Są one gotowe do użycia. Do tego, aby pokazać swój niesamowity talent do zdobienia. W ofercie znaleźć można m.in. drewniane opakowania na alkohol, na biżuterię, czy też metalowe konewki, doniczki, itd. Tych przedmiotów do zdobienia jest całe mnóstwo. To doskonała okazja do tego, aby przekonać się, że decoupage pozwala na naprawdę wiele. Wystarczy tylko zabrać się za pracę.

Tania metoda zdobienia

No tak, za wszystkie akcesoria trzeba zapłacić. Warto jednak wiedzieć, że jest to jedna z najtańszych metod zdobienia, która oferowana jest w obecnym czasie. Tym bardziej, że niektóre rzeczy, które można wykorzystać, można znaleźć we własnych domach. Resztę zaoferuje tania hurtownia z akcesoriami decoupage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here