Nauka na placu zabaw

0
213
Nauka na placu zabaw

Nauka przez zabawę to idealna forma przyswajania wiedzy, nie dość że robimy to bezstresowo to jeszcze z ogromną przyjemnością. Podobno, im więcej emocji zaangażujemy w zabawę, tym szybciej nauczymy się tego, co nam chcą przekazać. Psychologowie twierdzą, że zabawa jest też najlepszą drogą do rozwija inteligencji emocjonalnej, umiejętności poznawczych, a przede wszystkim relacji międzyludzkich. Dlatego warto zachęcać najmłodszych do spędzania jak największej ilości czasu na beztroskiej zabawie.

Bezpiecznie i komfortowo

Przy w pełni uzasadnionej wartości nauki przez zabawę, nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, które powinniśmy im zapewnić małym użytkownikom. Dlatego właśnie warto pomyśleć o zainwestowaniu w edukacyjną przyszłość młodego pokolenia, stawiając przydomowy plac zabaw. W takim projekcie najważniejsza będzie oczywiście nawierzchnia strefy. Jako nawierzchnię bezpieczną i specjalnie dedykowaną najczęściej poleca się specjalne gumowe podłoże gumowe na plac zabaw. Produkty te są przede wszystkim odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne, pozostają przy tym na tyle elastyczne, że minimalizują efekty upadku z wysokości, czy uderzenia, redukując ryzyko wystąpienia poważnej kontuzji u użytkowników placu zabaw. Są też antypoślizgowe, wodoprzepuszczalne i samo gasnące.

Praktycznie i estetycznie

Niemniej ważna od bezpieczeństwa jest też estetyka placu zabaw, zwłaszcza tego przydomowego, na który codziennie będziemy patrzeć. Dobrze dopasowana, bezpieczna nawierzchnia np. wykonana z mat lub płyt gumowych na plac zabaw, dobranych kolorystycznie do pozostałej infrastruktury świetnie podkreśli walory istniejącej infrastruktury i nada obejściu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkową atrakcją będą elementy sensoryczne wkomponowane w nawierzchnię. Cieszą się one coraz większym powodzeniem, ze względu na prostą i bezpieczną formę. Najczęściej spotykane zestawy edukacyjne wykonane z podłogowych płyt gumowych to gra w klasy, zestawy cyfr, czy nawet cały alfabet, ale tez trójwymiarowe figury, które można wykorzystać tworząc na placu zabaw nietuzinkowy projekt kwietnej łąki, plaży, a nawet całego kosmosu z gumowymi półkulami planet.

Wysokiej jakości

Ważne, aby podczas dokonywania wyboru nawierzchni, zwracać uwagę na certyfikaty i testy bezpieczeństwa, które wysokiej klasy posadzka powinna posiadać. Warto więc, poszukać sprawdzonego producenta, który nie tylko przedstawi nam niezbędne dokumenty, ale też zapewni o przeprowadzanych cyklicznie kontrolach jakości poszczególnych partii wyprodukowanych nawierzchni. Takim powtarzającym się testom poddawane są płyty gumowe od Firmy ELS Poland, dlatego też gwarantują niezmiennie wysoką jakość i bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here