Minimalistyczny styl i skandynawskie krzesła!

0
431
Minimalistyczny styl i skandynawskie krzesła!

Podobnie jak w większości stylów aranżacji wnętrz minimalizm ma kilka aspektów, jednym z nich jest nurt wywodzący się ze Skandynawii. Choć tradycyjny minimalizm preferował czarno-białą paletę barw to minimalizm skandynawski koncentruje się na odcieniach szarości, a często wręcz na jasnej palecie barw, czystych liniach mebli, solidnym rzemiośle oraz funkcjonalności.

Minimalizm skandynawski

Minimalistyczny styl i skandynawskie krzesła!Minimalizm niweluje nadmiar, dlatego tak dużą wagę przywiązuje do szczegółów oraz jakości i materiału, z którego wykonane są meble. W tym tkwi sekret na przykład krzesła skandynawskiego, które jest nie tylko funkcjonalne, ale również przyjemne dla oka. Minimalizm skandynawski ma coś jeszcze do zaoferowania, a mianowicie – przytulność. Nikomu tak jak Skandynawom nie udało się, tak dobrze połączyć nowoczesnego designu z przestrzenią, w której można poczuć się przyjemnie i nastrojowo. Nie dziwi więc, że minimalizm szczególnie ten skandynawski jest tak popularny i gromadzi wokół siebie coraz większe grono sympatyków. Minimalizm we wnętrzu daje ogromne możliwości wyeksponowania każdego małego elementu: lnianej narzuty na kanapie, krzesła skandynawskiego, chodnika z trawy morskiej czy małej nocnej szafki.

Krzesła skandynawskie

Krzesła skandynawskie często są w neutralnych kolorach, zrobione są z naturalnego jasnego drewna i mają zachowany prosty styl, więc doskonale podkreślą ideę minimalizmu, a przede wszystkim są niesamowicie wygodne. Skandynawskie krzesła z dużym powodzeniem stanowić mogą również kontrast we wnętrzu – wtedy spotkamy krzesła skandynawskie stworzone ze stali nierdzewnej, metalu lub dobrego gatunkowo plastiku – często w kolorze czarnym.
Krzesła skandynawskie są dobrym rozwiązaniem, aby szybko i niskim kosztem tchnąć w przestrzeń powiew świeżości, jaki niesie ze sobą minimalizm.

Więc jeżeli, chcesz uzyskać naprawdę spektakularny efekt, wystarczy takie krzesła skandynawskie postawić przy starym stole, a na nim ustawić szklany wazon, z którego będą swobodnie opadać gałązki wierzbowe. Akcent natury doskonale uosabia esencję minimalizmu. Minimalizm to również utrzymanie harmonii we wnętrzu oraz wymóg dużej kreatywności, bo przecież minimalizm nie oznacza nudy. Małe apartamenty, które są standardem w Kopenhadze naprawdę zmuszają do zastanowienia się jak dobrze, praktycznie, ale i wygodnie wykorzystać daną przestrzeń. Ze skandynawskimi meblami uzyskanie takiego efektu będzie zdecydowanie łatwiejsze. Bogaty wybór krzeseł skandynawskich znajdziesz w sklepie internetowym Edinos.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here