Jakie figury Pana Jezusa do domu, a jakie do kościoła? 

0
398
Jakie figury Pana Jezusa do domu, a jakie do kościoła? 

W wierze chrześcijańskiej istnieje całe mnóstwo symboli, postaci biblijnych i przedmiotów, za pomocą których można podkreślać swoje wyznanie. Bo przecież żeby pomodlić się przed figurą Jezusa czy obrazem Matki Bożej, nie trzeba udawać się do kościoła. Ikony, obrazy i figury świętych można posiadać także w swoim domu, w którym może stworzyć piękny ołtarzyk. W hurtowni religijnej Aslan dostępne są między innymi figury Pana Jezusa w różnych rozmiarach oraz kształtach, co gwarantuje idealne dopasowanie ich do każdego wnętrza. 

Figury Pana Jezusa do domów

Zazwyczaj to, co różni figury świętych, które kupowane są do kościoła czy kapliczki od tych, które mają stanąć w domu, jest ich wielkość. Bowiem do kościołów wybierane są figury Pana Jezusa o dużych gabarytach, natomiast w prywatnych domach preferowane są mniejsze figurki. W hurtowni religijnej Aslan każdy znajdzie bogaty asortyment zarówno jednych, jak i drugich. Najmniejsza figurka Pana Jezusa, a dokładnie serce Pana Jezusa ma 7,5 cm. Można powiedzieć, że jest to miniaturowa figurka. Ale do domów z powodzeniem mogą być zamawiane również te, które liczą 25 cm, 35 cm, 40 cm, 55 cm czy nawet 68 cm. Wszystkie wykonane są z ogromną starannością i dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Wysokiej jakości materiał oraz odpowiednie farby sprawiają, że wybrana figura Pana Jezusa może przetrwać lata i wyglądać dokładnie tak samo, jak w dniu zakupu. 

Figury ukazujące Pana Jezusa do kościołów oraz kapliczek

Kupując figury, które docelowo mają znajdować się w pomieszczeniach przestronnych, a do takich z pewnością zaliczają się kościoły, można wybierać spośród tych o największych wymiarach. Dzięki temu będą widoczne nawet ze znacznej odległości. Największe figury Pana Jezusa, które można nabyć w hurtowni Aslan, mają nawet 2 metry wysokości. Mowa tutaj o figurze Chrystusa Zmartwychwstałego. Nieco mniej, bo 180 cm ma na przykład figura Pana Jezusa przedstawiająca Go w grobie czy figura Jezu Ufam Tobie. Wszystkie wykonane są z żywicy syntetycznej, która charakteryzuje się wysoką trwałością. Tym samym bez obaw można umieszczać figurki Pana Jezusa nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz. Przykładem mogą być przydrożne kapliczki. W przypadku, gdy figura ma stanąć na zewnątrz, podczas zamawiania warto zdecydować się na usługę lakierowania, która zabezpiecza przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych i zapobiega blaknięciu farby. 

Figury Pana Jezusa to Syn Boży przedstawiony w różnych odsłonach. Umieszczone w domu będą skłaniały do codziennej modlitwy, co oznacza, że mogą być pięknym prezentem dla osoby święckiej. Choć z takiego podarunku bez wątpienia ucieszą się także księża oraz siostry zakonne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj