Kabina prysznicowa jako rozwiązanie dla mniej sprawnych

0
276
Kabina prysznicowa jako rozwiązanie dla mniej sprawnych

Starość nie radość. W życiu prawie każdego człowieka przychodzi moment, kiedy trzeba pogodzić się z tym, że sił jest coraz mniej. Sprawność fizyczna maleje. Trudno poradzić sobie nawet z najbardziej podstawowymi czynności, również tymi dotyczącymi własnej higieny. Trudno wejść do łazienki i wziąć kąpiel lub prysznic. Na szczęście dostępne dzisiaj rozwiązania architektoniczne i takie stosowane przy produkcji kabin prysznicowych i wanien pozwalają niepełnosprawnym osobom, a także osobom starszym lub osobom, które z różnych powodów są mniej sprawne, na normalne funkcjonowanie w łazience i zaspokajanie wszystkich potrzeb związanych z zachowaniem higieny. Kabina prysznicowa z siedziskiem dla niepełnosprawnych pozwala danej osobie brać prysznic w pozycji siedzącej co jest wybawieniem dla osób, które mają kłopot z utrzymaniem się w pozycji stojącej.

Ważne: dostosować do mieszkania

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych cena takiej nie musi być zaporowa. Dzisiaj coraz częściej producenci, dostrzegając w tym także swój pomysł na biznes i zysk, oferują kabiny prysznicowe z udogodnieniami dla niepełnosprawnych w całkiem przystępnych cenach. Jest to oczywiście duży ukłon w stronę osób z ograniczeniem sprawności. Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych wymiary jej muszą odpowiadać wymiarom łazienki – oczywiście w małym mieszkaniu, gdzie do dyspozycji jest jedynie malutka łazienka, trzeba wstawić małą wannę lub kabinę – nie da się przeskoczyć pewnych ograniczeń. Jednak i w małej łazience, korzystając z małej kabiny, senior może poczuć się komfortowo i zaspokoić higieniczne potrzeby.

A może coś więcej?

A kiedy na przykład dzieci chcą sprawić swoim seniorom niespodziankę i mogą w ten prezent zainwestować więcej – czemu by się ograniczać? Według ekspertów sklepu tania łazienka doskonałym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa z hydromasażem 90×90 albo kabina prysznicowa spa z hydromasażem oraz sauną parową lub wanna z hydromasażem i kabiną prysznicową – zależnie od preferencji seniora ale również możliwości mieszkania i wymiarów łazienki. Na pewno dorosłe dzieci i inni opiekunowie osób starszych powinni robić co w ich mocy, by zapewnić osobom starszych i niepełnosprawnym godne warunki do życia, również do zachowania higieny. Jest to dla wielu seniorów pewnego rodzaju być albo nie być. Senior pozbawiony możliwości umycia się czuje się źle – jak każdy na jego miejscu by się czuł. Dlatego zdecydowanie warto wiedzieć co w trawie piszczy i jakie rozwiązania są obecnie stosowane na rynku, by zapewnić osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym jak największy komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here