Bóle mięśni rąk i nóg – jak sobie z nimi poradzić?

0
731
Bóle mięśni rąk i nóg - jak sobie z nimi poradzić?

Wzmożony wysiłek fizyczny, przetrenowanie, a może po prostu ciężka praca w ogródku? To wszystko generuje bółe mięśni rąk i nóg – jak sobie z nimi poradzić? Sprawa wydaje się bardzo trudna i można by się zastanawiać, czy potrzebny będzie jakiś specyfik, a może specjalna dieta, bogata w składniki odżywcze. Owszem, to wszystko może być pomocne, jednak najbardziej przydatna wydaje się znajomość pewnego starego, ale bardzo skutecznego sposobu, który nie wymaga zbyt wiele wiedzy, a ni też nie zabiera dużo czasu czy pieniędzy.

Bóle mięśni rąk i nóg – jak sobie z nimi poradzić?

Bóle mięśni rąk i nóg - jak sobie z nimi poradzić?Najlepszym sposobem na dokuczliwe bóle mięśni rąk i nóg jest umiarkowane ich rozruszanie. Wystarczy z rana zrobić sobie małą rozgrzewkę, wykonać kilka prostych ćwiczeń z udziałem mięśni kończyn górnych i dolnych. Następnie w ciągu dnia należy pamiętać o tym, żeby nie unikać korzystania z rąk i nóg. Zamiast windy powinniśmy wówczas wybrać schody, pamiętając jednak o tym, żeby iść po nich w dość umiarkowanym tempie. Podobnie sprawa wygląda z mięśniami rąk. Je też należy rozruszać rozsądnie. Nie można ich przeforsować ponownie, bo efekt będzie zupełnie odwrotny.

Warto oczywiście wspomóc się preparatami z magnezem i innymi potrzebnymi substancjami naturalnymi. Warto pomyśleć też o diecie bogatej w minerały, jednak to zadziała bardziej po kilku dniach, a my chcemy złagodzić ból nieco szybciej. Dlatego dobrym pomysłem, szczególnie przy ostrzejszych stanach bólowych, będzie zastosowanie dodatkowo maści rozgrzewającej, bądź takiej, która zawiera niesteroidowe środki przeciwzapalne. Są one dostępne w aptekach bez recepty, więc nie ma problemu z dostępem do nich. Warto mieć je zawsze w swojej domowej apteczce.

Odnowa biologiczna

Wielu osobom pomagają też rozgrzewające kąpiele. Zaliczmy do nich kąpiele solankowe, wodne z dodatkiem olejków eterycznych, a także kąpiele błotne i borowinowe. Nie każdy ma w domu wannę oraz substancje konieczne do zapewnienia sobie takiego relaksu, jednak istnieje coraz więcej ośrodków odnowy biologicznej, które zapewniają dostęp do różnych zabiegów, pomagających się zregenerować po wzmożonym wysiłku rąk i nóg.

Niektórym pomagają także masaże, a inni wolą zamiast kąpieli błotnych okłady ziołowe. Sposobów na bóle kończyn jest mnóstwo. Wiele zależy od źródła powstawania bólu, dlatego najlepiej jednak skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem rodzinnym. Wiele cennych informacji znajdziesz również na stronie internetowej www.bol-stawow.pl/bole-miesni-rak-i-nog. Zdecydowanie warto tutaj zajrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here