Zmieniamy swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
255
Zmieniamy swój styl życia – jak to osiągnąć?

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać w krótkim czasie. Wytyczony cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

4 krok

Należy wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas rzadko.

Siódmy krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here