Jak przygotować samochód do podróży?

0
668
Jak przygotować samochód do podróży?

Wyjazd służbowy, wakacje z rodziną, podróż turystyczna to działania, które wymagają odpowiedniego przygotowania się. Zadbanie o wiele aspektów dotyczących noclegów, wyżywienia, ubioru, lekarstw to podstawowe czynności, jednakże przed podróżą własnym środkiem transportu koniecznie trzeba przygotować do jazdy auto. Jak przygotować samochód do podróży? Na co zwrócić szczególna uwagę? Jakie układy samochodu powinny być szczególnie sprawdzone?

Jak przygotować samochód do podróży?

Jak przygotować samochód do podróży?Przygotowanie samochodu do podróży to bardzo ważne element wyjazdu. Przed drogą należy zakupić dodatkowe żarówki, bezpieczniki, uzupełnić apteczkę, sprawdzić ważność gaśnicy czy obecność trójkąta ostrzegawczego. Do zadań kierowcy należy również sprawdzenie stanu wszelkich niezbędnych płynów i ewentualne uzupełnienie ich. Kolejnym procesem jest sprawdzenie świateł i sygnałów dźwiękowych auta. Decydując się na długa podróż, istotny jest także przegląd układów i systemów pojazdu. W tym celu należy wybrać się na przegląd techniczny, w profesjonalnym zakładzie mechanicznym.
Głównymi układami, które w pierwszej kolejności powinny być sprawdzone są:

  • układ hamulcowy,
  • układ kierowniczy,
  • napęd,
  • zawieszenie,
  • silnik, itp.

Posiadacze samochodów, które wykorzystują zawieszenie pneumatyczne powinni zwrócić szczególna uwagę na szczelność układu, jak również działanie zawieszenia. Stały prześwit, możliwość zmiany poziomu i wysokości auta, działanie poduszek regulujących ciśnienie to podstawowe źródła prawidłowej pracy systemu.

Komfortowa jazda z zawieszeniem pneumatycznym

Dzięki prawidłowo działającemu układowi zawieszenie możliwa jest bezpieczna i bardziej komfortowa jazda. Poruszanie się po nierównych nawierzchniach, jak również ostrych i częstych zakrętach, staje się jeszcze wygodniejsze i prostsze.
Po sprawdzeniu wszelkich układów obowiązkiem kierowcy jest także sprawdzenie szczelności i ciśnienia opon, a także zadbanie o dodatkowe, zapasowe koło. Dla bezpieczeństwa swojego, pasażerów i innych użytkowników ruchu konieczne jest również kontrola pasów bezpieczeństwa, siedzeń i prawidłowego oparcia głowy.

Artykuł napisany przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj