Czy są zachowania seksualne, których trzeba unikać?

0
594
Czy są zachowania seksualne, których trzeba unikać?

Gdy pada pytanie o niebezpieczny seks, wyobraźnia podsuwa sceny z udziałem postaci w lateksowych wdziankach i z pejczem w dłoni. Jednak to nie zabawy w klimatach BDSM należą do aktywności seksualnych, których stanowczo należy unikać. Bez porównania niebezpieczniejsze jest uprawianie całkiem banalnego seksu, lecz w okolicznościach zagrażających zdrowiu, a często nawet życiu.

O jakie sytuacje chodzi, wyjaśnia specjalista reprezentujący internetowy sklep z akcesoriami erotycznymi Afrodyta: – Czym tak naprawdę są ryzykowne zachowania seksualne, uświadamia scena z kultowej powieści Johna Irvinga „Świat według Garpa”, w której żona tytułowego bohatera uprawia seks oralny w aucie. Gdy dochodzi do kolizji, kobieta przegryza penis kochanka, a sama kończy w kołnierzu ortopedycznym z urazem kręgów szyjnych i szczęki. Można się śmiać, ale chyba nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Wystarczy chwila refleksji, aby zrozumieć, że ryzyko nie wynika z samego seksu, lecz ze sposobu jego uprawiania. Przykład literacki jest celowo przejaskrawiony, ale dobrze pokazuje istotę i główną przyczynę zagrożeń, czyli brak wyobraźni. Równie szkodliwe jest łączenie seksu substancjami psychotropowymi i lekceważeniem zasad higieny oraz inicjowanie zbliżeń z przypadkowo poznanymi osobami.

Piłaś? Piłeś? Nie jedź! I nie uprawiaj seksu!

W Internecie możesz znaleźć setki materiałów, które pokazują, do czego prowadzi łączenie seksu z substancjami psychotropowymi – w równym stopniu z alkoholem, jak i narkotykami. Mężczyźnie, w większości przypadków, grozi co najwyżej blamaż: zamroczenie alkoholowe może uniemożliwić pełną erekcję. Podobny wpływ mają narkotyki. Najbardziej ryzykują kobiety pijące alkohol lub odurzające się na randce z nieznajomym. Nie chodzi o lampkę wina czy jedno piwo, lecz o to, żeby nie pozostawiać napoju bez kontroli. Dostępność tzw. pigułki gwałtu jest tak duża, że bawiąc się w świeżo poznanym towarzystwie, należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Jeżeli nawet nie dojdzie do czynów przestępczych, alkohol i narkotyki znacznie ograniczają możliwość rzeczowej oceny sytuacji. Można przeoczyć objawy choroby u partnera. Można zgodzić się na praktyki seksualne, które na trzeźwo byłyby nie do przyjęcia, np. seks grupowy lub użycie takich zabawek erotycznych, jak wielki wibrator. Seks pod wpływem substancji psychotropowych sprzyja też lekceważeniu zasad higieny. Efektem ogólnego zwolnienia hamulców może być stan zapalny narządów płciowych, zakażenie chorobą weneryczną, a także urazy fizyczne i psychiczne. Jeżeli już wprowadzasz się w stan upojenia przed pójściem do łóżka, to bezpiecznie możesz czuć się tylko u boku stałego partnera.

Jakie są najgorsze miejsca do uprawiania seksu?

Bardzo popularnym i bardzo niehigienicznym miejscem do uprawiania seksu są toalety publiczne – w lokalach gastronomicznych, klubach, kinach, teatrach, a także w pociągach. Oczywiście są regularnie sprzątane i dezynfekowane, ale odwiedza je tak dużo użytkowników, że stają się rozsadnikami bakterii. W czasie uprawiania seksu łatwo zapomnieć, że niektórych przedmiotów nie należy dotykać ani siadać na nich i… infekcja gotowa. 

Na liście fatalnych miejscówek do uprawiania spontanicznego seksu znajdują się plaże, lasy i inne miejsca na łonie natury. Piasek, ściółka leśna i owady to zdecydowanie niewłaściwe dodatki do zabaw seksualnych, szczególnie do klasycznej penetracji. Mężczyzna może zabezpieczyć się prezerwatywą, kobieta pozostaje bezbronna, gdy kładzie się wprost na piasku czy trawie. 

Czy istnieją niebezpieczne gadżety i praktyki seksualne?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że w Twoim zestawie znajdują się wyłącznie bezpieczne gadżety erotyczne, nie rób zakupów w niepewnych miejscach. Aukcje internetowe i sklepy, które mają w asortymencie gwoździe, używane laptopy i pompki powiększające penisa, należy raczej omijać. Kupując z wyspecjalizowanych sex-shopach online, masz pewność, że zabawki erotyczne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dopuszczonych do bezpośredniego kontaktu z ciałem. Wysokiej jakości zabawki erotyczne, to jeden z ważnych warunków bezpiecznego seksu.

Najlepsze zabawki erotyczne też mogą być użyte w niewłaściwy sposób – do niebezpiecznych praktyk seksualnych. Jedną z najbardziej ryzykownych odmian seksu jest fisting. Wkładanie całej dłoni, a nawet ręki do pochwy lub odbytu może doprowadzić do poważnych urazów. Dlatego kluczowa jest wrażliwość na reakcje partnera lub partnerki. Równie dużej ostrożności wymaga stosowanie dild i protez strap-on: zbyt gwałtowne i mocne ruchy wewnątrz ciała partnerki lub partnera może doprowadzić do dużego dyskomfortu, uszkodzeń błon śluzowych, a nawet perforacji ścianki pochwy czy odbytu. 

Potencjalnie niebezpieczne są też zabawki erotyczne i pozycje seksualne, które wymagają dużej sprawności fizycznej. Powtarzanie wielu układów seksualnych z Kamasutry, w tym szczególnie seks na stojąco, to zabawa przeznaczona dla osób autentycznie wysportowanych. Podobnie należy podchodzić np. do huśtawek erotycznych czy praktyk BDSM, które polegają na wiązaniu i zadawaniu bólu drugiej osobie.

Na zakończenie warto podkreślić, że najbardziej ryzykowne są te zachowania seksualne, którym towarzyszą środki odurzające, alkohol i niebezpieczne przedmioty. Stanowczo należy też unikać seksu w niehigienicznych warunkach i z udziałem świeżo poznanych partnerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj