Top 5 pomysłów jak zaoszczędzić podczas wyjazdów z dziećmi?

0
232
Top 5 pomysłów jak zaoszczędzić podczas wyjazdów z dziećmi?

Każdy rodzic wie, że wyjazdy z dziećmi są bardzo kosztowne. Cóż najmłodsi nie znają wartości pieniądza i niestety lubują się w różnych tandetnych pamiątkach, czym doprowadzą rodziców do szewskiej pasji. Na szczęście my znamy kilka trików, które pozwolą Wm zaoszczędzić nawet podczas wyjazdu z dziećmi. Koniecznie poznajcie nasze rady.

Top 1: dajcie dzieciom kieszonkowe

Dzieci widząc stragany z dziwnymi figurkami, maskotkami czy balonami już się cieszą, za to rodzice zdecydowanie mniej. W końcu my osoby dorosłe wiemy, że produkty, które tak podobają się dzieciom mają cenę zdecydowanie wywindowaną. O ile nie jest problemem zakup jednej pamiątki, tak problem jest wtedy, gdy dzieci tych pamiątek chcą sporo, choć i tak wiecie, że po przyjeździe to domu zupełnie je porzucą. A Wy po raz kolejny poczujecie się, że wyrzuciliście pieniądze w błoto. Na szczęście można to zmienić. Jest to proste. Wystarczy tylko, że dacie dzieciom kieszonkowe i powiecie, że więcej już nie otrzymają. Takie rozwiązanie nauczy je choć w małym stopniu wartości pieniądza, ale też bardziej przemyślanych zakupów. Oczywiście może się okazać, że dzieci wydają wszystko przy jednym stoisku, ale wtedy Wy musicie wykazać się stanowczością i więcej pieniędzy już im nie dać. Gwarantujemy, że podczas kolejnego wyjazdu dzieci będą robić bardziej przemyślane zakupy.

Top 2: dobre walizki się przydają

dobre walizki się przydająWarto tak się spakować, by potem nie żałować. Cóż, pakując się na ostatnią chwilę, potem okazuje się, że sporo rzeczy się zapomniało i to tych potrzebnych. Za to zabrało się sporo niepotrzebnych. Dlatego pewne jest to, że nie można się pakować na ostatnią chwilę. Pewne jest także to, że dzieci trzeba przypilnować, bo inaczej spakują pełno zabawek, a zapomną spakować ubrań czy szczoteczki, co będzie wiązało się z koniecznością kolejnych zakupów już w miejscu docelowym. A każdy wie, że w miejscowościach turystycznych ceny są znacznie wyższe. Dlatego też warto wspólnie przygotować listy rzeczy, które trzeba spakować. Następnie dzieci powinny spakować wszystkie rzeczy, które znajdują się na liście. A Wy potem musicie to sprawdzić. Dzieci muszą mieć też swoje walizki. Najlepiej wybrać takie, z motywem animacji. Dzięki swoim walizkom dzieci będą bardziej uważać na swoje rzeczy. To na nich spoczywa obowiązek ich pilnowania. Rzecz jasna Wy wszystko nadzorujecie. Jaki model walizki wybrać? Możliwości jest sporo – naszym zdaniem walizka na kółkach z tworzywa ABS będzie strzałem w dziesiątkę. Zwróćcie uwagę na kółka, które powinny być wykonane z tworzywa z domieszką kauczuku, dzięki temu będą płynnie pracować nawet na nierównym terenie.

Top 3: duże i mocne walizki są niezbędne na przekąski

Już wiecie, że warto robić listy rzeczy, które trzeba spakować. Czas więc przejść do kolejnej zasady, dzięki której zaoszczędzicie na wypadzie z dziećmi. A jest nią spakować przekąsek, łakoci i soczków. Również dlatego przyda się Wam walizka duża – w końcu trzeba w niej zmieścić sporo jedzenia. Dzięki temu nie będziecie ciągle zatrzymywać się na stacjach benzynowych czy przy restauracjach fast food, by kupić jedzenie, za które solidnie się przepłaca, a do tego do najzdrowszych nie należy. Ale możecie też wybrać walizki średnie. Jeżeli wybieracie się na kilka dni, to Wy bez problemu spakujecie się do jednej walizki, zaś do drugiej możecie spakować jedzenie i to nie tylko słodycze, ale też kanapki czy zdrowe przekąski. Wam również polecamy walizki na kółkach, w końcu są bardziej funkcjonalne.

Top 4: wychodźcie na miasto po posiłku

Dzieci uwielbiają gofry, lody czy inne słodkości, które w miastach turystycznych są drogie. O ile kupienie jednego gofra jest ok, tak dzieciom po jednym smakołyku nie wystarczy i ciągle chcą więcej. Wiecie jak rozwiązać ten problem? To więcej jak proste. Otóż wystarczy tylko wychodzić na miasto po większym posiłku. Gdy dzieciaki zjedzą obiad mogą dostać coś słodkiego, ale pewne jest to, że nie będą w stanie zjeść dużo słodyczy.

Top 5: szukanie promocji

Starajcie się oglądać na stronach muzeów czy nie ma jakichś promocji. Często dla rodzin z dziećmi organizowane są różne obniżki cen. Możecie także poszukać dni otwartych – wtedy wstęp dla wszystkich jest w pełni darmowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj