Pies w domu

0
375
Pies w domu

Wiele dzieci prosi rodziców o pieska. Posiadanie takiego przyjaciela wydaje się w dzieciństwie bardzo proste: głaskanie, przytulanie, zabawy na świeżym powietrzu, spacery – po prostu sielanka. Tymczasem pies wymaga odpowiednich warunków, diety i – jeśli zaistnieje taka potrzeba – także leczenia.

Ekwipunek dla psa

Czego potrzebuje pies? Np. legowiska. Dobrze jest, aby czworonóg miał swoje własne miejsce w domu, a to zapewni mu właśnie leżanka. Powinna być ona dostosowana do rozmiarów konkretnego psa, ale też nie za duża, bo nie będzie spełniała jednego z podstawowych swoich zadań: nie da swojemu użytkownikowi poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Do tego dochodzi jeszcze odpowiednia smycz, ewentualnie kaganiec, dedykowany szampon, zabawki oraz – jeśli to konieczne – transporter. Innymi ważnymi przedmiotami codziennego użytku są miska na jedzenie i picie.

To wszystko zapewni odpowiednio wyposażony sklep zoologiczny. Dzięki niemu całą wyprawkę można kupić za jednym razem, przez co oszczędza się sporo czasu. Jest jeszcze jedna istotna sprawa: odpowiednio zbilansowana dieta. Resztki ze stołu nie zadowolą nawet najmniejszej psiny, a wręcz odwrotnie – niektóre rzeczy mogą zaszkodzić psu, choćby przez to, że zostały doprawione pod kątem człowieka.

Psa trzeba karmić z głową

W przypadku psa jest podobnie jak u człowieka – odpowiednia dieta stoi u podstaw odporności, zdrowia i ładnego wyglądu. Dzięki niej unika się wielu przypadłości, np. wynikających z niedoborów niektórych składników odżywczych, a inne choroby nie postępują. Dlatego – jeżeli ktoś nie jest w stanie regularnie przygotowywać odpowiedniego jedzenia dla psa w domu – warto pomyśleć o gotowym rozwiązaniu. A jest to po prostu dedykowana karma dla psa. Na rynku jest wiele różnych karm – suchych i mokrych – różniących się smakami, rodzajem zawieranego mięsa i dodatków. Jednak dobrą karmę zawsze charakteryzuje właściwy skład i odpowiednia ilość poszczególnych składników. Większość powinno oczywiście stanowić mięso, ale bez porcji warzyw i zbóż nie zapewni psu wszystkiego, co niezbędne do życia i aktywności.

Wybór profesjonalnej karmy wyeliminuje potrzebę wielu wizyt u weterynarza i zakupu suplementów mających na celu szybkie uzupełnienie braków istotnych składników odżywczych.

Jak wygodnie robić zakupy dla psa?

Bywa tak, że ktoś po prostu nie ma czasu na odwiedzanie stacjonarnego sklepu zoologicznego, zwłaszcza gdy trzeba specjalnie zbaczać ze swojej stałej trasy przy wielu dodatkowych obowiązkach. Wtedy dobrym rozwiązaniem są internetowe sklepy zoologiczne. Wystarczy odpowiednio wcześnie zamówić np. kolejną porcję karmy, aby ta dotarła we właściwym momencie – najczęściej w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here