Jak poradzić sobie ze stresem

0
410
Jak poradzić sobie ze stresem

W XXI wieku, kiedy wszyscy, ciągle gdzieś biegną, ciężko żyć spokojnie. Nawet, gdyby się tego chciało, ciężko jest to zrobić. Prze bardzo szybki tryb życia większość ludzi jest narażonych na stres. Niestety nie każdy ma świadomość tego jak poradzić sobie ze stresem.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Jak poradzić sobie ze stresemW pierwszej kolejności bardzo ważna jest samoświadomość, że taki stres w ogóle występuje. Następne kroki są bardzo łatwe, ale wymagają one ciężkiej pracy. Warto zwrócić uwagę na rzeczy, które wywołując stres, najlepiej w tym celu sporządzić listę. Następnie trzeba zadać sobie pytanie czy któreś z rzeczy można wyeliminować lub cokolwiek w nich zmienić. Często okazuje się, że przebywanie w towarzystwie danej osoby jest bardzo stresogenne, jeżeli nie ma się w obowiązku widywania z taką osobą, to warto się zastanowić czy można coś zmienić. Nie ma nic złego w urywaniu znajomości, zwłaszcza, gdy te okazują się być stresujące. Po wyeliminowaniu części stresujących czynników, trzeba uświadomić sobie, że nie na wszystko ma się wpływ. Dla przykładu, nie można zmienić tego, że nagle w tramwaju czy na środku ulicy ktoś zacznie krzyczeć, a akurat nie lubi się hałasu. Należy więc znaleźć sposoby by unikać bądź ignorować takie sytuacje.

Warto skorzystać z pomocy psychologa

Przy braku pomysłów watko skonsultować to z przyjaciółmi bądź nawet z psychologiem. Kolejno wystarczy systematycznie do tego się stosować i konsekwentnie powtarzać sobie, że nie wszystko można zmienić. Kiedy stres nie ustaje, a wszystko inne zostało wykonane, może się okazać, że źródła stresu nie są do końca znane. Zatem warto udać się do terapeuty lub psychologa. W XXI wieku tak wizyta nie jest wstydem, a już na pewno pozwoli poradzić sobie ze stresem. Taki lekarz przeprowadza rozmowę poprzez zadawanie pytań.

Często pyta o rzeczy nieistotne dla wielu osób, gdzie na końcu okazuje się, że poznał daną osobę lepiej niż ktokolwiek wcześniej. Często okazuje się, że źródło stresu można ukrywać samemu przed sobą. Może ono też mieć swoje korzenie kilka lat wcześniej. Należy bardzo szybko zacząć panować nas stresem, bo niestety może przynosić wiele skutków ubocznych. Wpływa on też na fizyczne samopoczucie, samo psychiczne da się w jakiś sposób stłumić lekami, lecz brak apetytu czy nadmierne jedzenie już nie.

Współpraca:
bioplant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here