Ferie zimowe 2019 terminy

0
586
Ferie zimowe 2019 terminy

Ferie zimowe są wyczekiwane przez uczniów z ogromną niecierpliwością. Na szczęście zbliżają się wielkimi krokami i już niedługo będzie można odpocząć od szkoły. Ferie zimowe, w przeciwieństwie do wakacji, nie mają ustalonego stałego terminu i daty ich rozpoczęcia i zakończenia zależą od poszczególnego województwa. Daty te są zmienne i każdego roku inne.

Ferie zimowe 2019 terminy

Ferie zimowe 2019 terminyW nadchodzącym roku ferie zimowe odbędą się w czterech terminach. Pierwszy termin obejmuje województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Dzieci i młodzież z powyższych województw będzie mieć wolne od czternastego stycznia do dwudziestego siódmego stycznia. Kolejny, drugi termin ferii zimowych w 2019 roku obejmuje jedynie dwa województwa. Są to województwo podlaskie i województwo warmińsko-mazurskie. Na zimowiskach młodzi mieszkańcy tych terenów bawić się będą od dwudziestego pierwszego stycznia do trzeciego lutego. Dwudziestego ósmego stycznia zaczną się ferie zimowe dla uczniów z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Potrwają do dziesiątego lutego 2019 roku. Ostatnia, czwarta tura ferii zimowych będzie trwała od jedenastego lutego do dwudziestego czwartego lutego. Wypoczywać w tym czasie będą mieszkańcy aż pięciu województw – lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego.

O terminach ferii zimowych w poszczególnych województwach decyduje kurator oświaty za zgodą wojewody danego województwa. O ile grupy województw są niezmienne, co roku termin, w którym mają ferie zimowe, jest inny. Obecny system funkcjonuje od 2003 roku. Podzielenie ferii zimowych na kilka terminów pozwoliło na zmniejszenie tłoku na stokach narciarskich, zimowiskach i w pensjonatach, co pozwala na bardziej komfortowy zimowy wypoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj